Instagram’da Çevrimiçi Olanları Öğrenme

instagram topluluk

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olarak kullandığımız sosyal medya aracı Instagram, yapılan yenilikler ve güncellemelerle birlikte daha kullanışlı bir hale gelmeye devam ediyor. Diğer sosyal mecralarda olduğu gibi burada da kullanıcıların talepleri her zaman önem kazanıyor, bu doğrultuda yeni özellikler karşımıza çıkıyor.Güncelleme: Instagram’a son görülme özelliği geldi!

Yeni yapılan güncelleme ile artık Instagram’da kullanıcıların en son ne zaman girdiklerini görmek mümkün. Instagram son görülme özelliği güncellemesinin detayları ve bu özelliğin kullanımı hakkında detaylı bilgi için bağlantıyı tıklayın.

Instagram’a Son Görülme Özelliği Geldi!
İlgili Haber Instagram’a Son Görülme Özelliği Geldi!
Instagram’da Son Görülme Nasıl Kapatılır?
İlgili Haber Instagram’da Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Kullanıcıların son zamanlarda Google’da Instagram ile ilgili yaptığı aramalardan görüldüğü üzere Instagram’da online olanları görme konusu öne çıkıyor. Biz de buradan yola çıkarak stalkerlar ve bu durumu yaşayan tüm kullanıcılar için merak edilenleri paylaşacağız.

Kişilerin yanındaki mavi nokta ne anlama geliyor?

Instagram’ın daha önceden devreye aldığı uygulama ile arama ekranında bir kişinin adını yazdığınızda bu kişi o an Instagram’da ise mavi bir işaret oluyor, buradan o kişinin online olup olmadığını anlayabiliyorduk. Ancak bu durum tam olarak gerçi yansıtmıyordu çünkü kişi Instagram’dan çıkış yaptıktan belli bir süre sonra bile çevrimiçi gösterebiliyordu. Nedendir bilinmez ancak bu özellik Instagram’dan kaldırıldı ve mavi nokta özelliği artık yeni paylaşımı olan kişilerde gözüküyor.

Umudumuz bu özelliğin iyileştirmek üzere geçici olarak kaldırıldığı yönünde, belki de tam anlamıyla işlevsel hale getirilerek bu özellik kullanıcıların hizmetine sunulacaktır.

Instagram Hikayelere Yeni Fontlar Eklendi
İlgili Haber Instagram Hikayelere Yeni Fontlar Eklendi

Instagram’da Online Olanlar Nasıl Öğrenilir?

Instagram’da bir kişinin çevrimiçi olup olmadığını nasıl anlarım diyenler için aşağıda birkaç ipucunu paylaşacağız. Bunlardan yola çıkarak kişinin online olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İşte takip ettiğiniz kişilerin çevrimiçi olup olmadıklarını görme yöntemleri.

Mesajlar sayfası yoluyla: Instagram Direct üzerinden kim şuan çevrimiçi, kim en son ne zaman girmiş görebilirsiniz. Eğer bu konuda detaylı bilginiz yoksa, bununla ilgili tek yapmanız gereken Instagram Son Görülme güncellemesinin detaylarına bakmak.

İkinci Yöntem: Arkadaşlarınızın beğenileri sayfasının varlığından haberdar mısınız? Size gelen beğenilerin olduğu sekmede fotoğraflarınıza gelen beğeniler, yorumlar ve takipçi bildirimleri “SEN”seçeneği altında gözükmektedir. Bu sayfada bir de “TAKİP” sekmesi vardır. Buraya giriş yaparak takip ettiğiniz kişilerin o an Instagram’da olup olmadığını görebilirsiniz. Kişi bir fotoğraf beğenmiş ise veya yeni bir kişiyi takip etmişse doğal olarak o an çevrimiçi olduğu anlaşılacaktır.

Üçüncü Yöntem: Instagram Direct ile kişiye mesaj gönderdiğinizde okundu bilgisi paylaşılmaktadır. Kişiye Instagram’dan mesaj göndererek mesajın iletilme ve okunma durumuna göre o an Instagram’da olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Dördüncü Yöntem: Son Instagram paylaşımı henüz yeni yapılmış ise zaten çevrimiçidir ancak bu paylaşımdan sonra gelecek bildirimleri kontrol etme amaçlı kişi Instagram uygulamasında çevrimiçi olmasa bile sık sık giriş yapacaktır.

Paylaş:
Cevap yaz
Benzer konular
 1. Şifanur dedi ki:

  Özetle online olduğu anlaşılmıyor. Sadece ipuçlarıyla tahmin yürütebiliriz.

 2. Asli dedi ki:

  Anlaşılmaması daha güzel herkesin bı özeli vardır ya diger sosyal medya sitelerinde zaten bu özellik var ve bu beni rahatsız ediyor

 3. @turgay_arkali dedi ki:

  Bi program var seçtiğiniz kişi online olunca bildirim geliyor size.

 4. eto dedi ki:

  hangi program turgay

 5. Vera dedi ki:

  Instagram’da online olanları görmek için yeni güncelleme çıktı deniyor bu doğru mu?

  • Sevde dedi ki:

   Evet yukarda linki var zaten artık son görülme bilgisi çıkıyor. Online olunca da çevrimiçi yazıyor

 6. Sercan dedi ki:

  Instagram’da aktif yazan yerde sohbet etmek için dokun yazıyor aktif yada ne zaman girmiş göremiyorum nedir bu

 7. Memoli dedi ki:

  Direkt mesaj bölümünde bildirimleri sessize aldığınızda online olduğunuz görülüyor mu?

  • Blog Artı dedi ki:

   Siz kendiniz son görülme özelliğini kapatmadığınız sürece yaptığınız diğer işlemlerden dolayı son görülmeniz gizlenmez, yani görülür çevrimiçi olduğunuz. Son görülme özelliğinizi gizlemek için ayarlar kısmından sn görülmeyi kapatmanız gerekiyor.

 8. AYLA dedi ki:

  Bu site çok iyiymiş herkesi takip edebilyorsun

 9. Savaş dedi ki:

  Ya ben bazı kişilerin son görülmesini göremiyorum ama diğer hesabımla göremediğim kişilerin son görülmesini görebiliyorum

 10. Tuna dedi ki:

  Mesaj kısmından onun resmi çıkıyor imleçle neden

 11. Mustafa Özcan dedi ki:

  Merhaba 20 gün önce telefon aldım. Aldığım telefonun marka ve modeli general mobile gm 8 d telefona numara kaydetmedim sim kartta ki numaraları da görüntülemeyi bilmiyordum.Telefoncuya sim kartta ki numaraları görüntüler misiniz dedim. Sonra telefonu verdim ama ne yaptığını görmedim. Şimdi her bir numaradan 5-6 tane var hatta bazı numaralardan 10 tane var.
  İnternette bu numaraları 1’e düşüren program varmıştı onu indirdim yine sonuç değişmedi. Hatta numaraları silip tekrar kaydettim yine her bir numaradan 5-6 tane oldu. Bunun çözümü nedir? Numaralar nasıl 1’e düşürülür?
  İkinci sorum ise: Mesela Nokia 206’da numaraları kaydederken telefona mı sim karta mı diye soruyordu ve oraya kaydediyordum. Birde Nokia 206 modelinde istersem telefondaki numaraları istersem sim kartta numaraları kullanabiliyordum.Bu GM 8 d model telefonda öyle bir özellik yok ya da ben göremiyorum.Birde Nokia 206’da telefonda kaç tane numara sim kartta kaç tane numara olduğunu yazıyordu GM 8 d’de onu da göremiyorum, Lütfen bana yardımcı olur musunuz?
  Yani bu şekilde değil;
  Kullanılan hafıza: Telefon-Sim kart
  Hafıza Durumu: Telefon:15 Sim kart:20
  Kartvizitleri taşı: Telefondan Sim karta ve Sim karttan telefona
  Kartvizitleri kopyala: Telefondan Sim karta ve Sim karttan telefona

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir