Instagram’da Çoklu Hikâye Paylaşma Özelliği Dönemi

Anlık fotoğraf ve video paylaşımı uygulaması olarak hayatımıza giren ve sosyal medyanın önemli bir bölümünü oluşturan Instagram, yaptığı yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Hikayeler özelliği ile uygulamaya bambaşka bir boyut kazandıran Instagram yönetimi, oldukça fazla kullanılan bu alanda yeni güncellemeler yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde GIF özelliği ve son görülme özelliği gibi yenilikleri kullanıcılarının hizmetine sunan Instagram, bu kez de çoklu hikaye paylaşma özelliğini duyurdu. İşte Instagram’ın bu yeni güncellemesinin detayları.

Instagram hikayelerde çoklu paylaşım özelliği

Cep telefonu üzerinden çekilen fotoğraflar ve videolar anlık olarak Instagram’da hikaye olarak paylaşılabiliyordu. Ayrıca canlı yayınları da hikayeler kısmından paylaşma imkanı sunan uygulama, bu alanda önemli bir yenilikle karşımıza çıkıyor.

Daha önce galeri şeklinde birden fazla fotoğrafı Instagram’da paylaşma imkanı sunan uygulama, şimdi de hikayelerde toplu seçim özelliği ile aynı anda birden fazla içeriği farklı hikayeler olarak paylaşmanızı sağlayacak.

Instagram’da çoklu hikaye nasıl paylaşılır?

Telefonunuzda bulunan fotoğraf ve videoları hikayede paylaşırken toplu seçim yapabileceğiniz bu özellik için öncelikle Instagram’ın son güncellemesini cihazınıza almış olmanız gerekiyor. Aşağıdaki adımları izleyerek Instagram Hikayeler alanında aynı anda birden fazla fotoğraf ve video paylaşabilirsiniz.

  • Instagram uygulamasını açınız.
  • Sol üst kısımda bulunan hikaye oluşturma butonuna tıklayınız veya ekranı sağa kaydırarak yeni hikaye paylaşımı ekranını açınız.
  • Eski gönderi paylaşırken yaptığınız şekilde ekranı yukarı doğru kaydırın.
  • Burada cihazınızda bulunan medya öğeleri karşınıza çıkacak. Birden fazla hikaye olarak paylaşmak istediğiniz içerikleri seçerek devam edin.
  • Aynı anda yalnız ayrı ayrı hikaye şeklinde paylaşılacak içeriklere eklemek istediğiniz GIF, konum, etiket ve yazıları girin.
  • Hikayenizi paylaşın!

Hepsi bu kadar! Bu işlemden sonra örneğin 2 fotoğraf seçip işlemleri devam ettirerek paylaştığınızda aynı anda 2 farklı hikaye profilinizde paylaşılmış olacak.

Instagram çoklu hikaye paylaşımı

Adım adım Instagram hikayelerde çoklu hikaye paylaşımı özelliği.

İlk etapta Android kullanıcıları için devreye alınan bu özellik kısa süre içerisinde IOS (Apple) kullanıcıları için de devreye alınması bekleniyor.

Çoklu hikaye yükleme özelliği neden çıkmıyor?

Eğer cihazınızda hikaye paylaşırken çoklu hikaye paylaşımı özelliği çıkmıyorsa ve hikayede paylaşmak için birden fazla seçim yapmanıza izin verilmiyorsa Instagram’ın son güncellemesini almamışsınız demektir.

Güncellemeleri kontrol ederek özelliği kullanmaya başlayabilir, güncellemeyi aldığınız halde bu özellik çıkmıyorsa endişe etmenize gerek yoktur. Bazı uygulama güncellemeleri aşamalı olarak devreye alındığı için sizin cihazınız veya hesabınıza bu özellik henüz gelmemiş demektir. Daha sonra tekrar güncelleme yaparak özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Paylaş:
Cevap yaz
Benzer konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir