Instagram’da Videoları Oynatma Problemi

instagram video oynatma problemi

Sosyal medya’nın günümüzde en çok kullanılan mecralarından biri konumunda olan Instagram, aldığı güncellemelerle bazen bizi şaşırtacak başarılı uygulamalara imza atarken bazen de telefon modellerine göre problemler yaşanmasına neden olabiliyor. Uygulamanın yakın geçmişteki güncellemelerinden bahsedecek olursak arşiv özelliği, hikayelerde yapılan yenilikler gibi bir çok yeni özellik kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Yeniliklerin dışında olumsuz olarak yaşananlardan biri de Instagram’da video oynatma sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Bir profildeki videoları izlemek isterken veya ana sayfada yer alan paylaşılmış videolar yükleniyor ibaresi gözükmesine rağmen bir türlü yüklenmiyor. İşte bize yöneltilen bu sorunun çözümünü paylaşıyoruz.

Instagram Videoları Oynatma Sorunu Nasıl Giderilir?

Instagram video yükleme ekranı bir türlü bitmek bilmiyor ve videolar oynatılmıyorsa sorun internetinizde, cihaz özelliklerinizde veya Instagram ayarlarında değildir. Video yükleniyor kısmında beklemeniz veya interneti Wi-Fi kullanmanız, Hücresel veri kullanmanız da durumu değiştirmeyecektir. Çünkü sorun güç tasarrufu modundan kaynaklanmaktadır.

Cep telefonundan normal video veya Instagram videoları izleme aşırı bir güç kullanımına neden olduğundan güç tasarrufu açıkken Instagram videolarının oynatılması engellenmektedir.

Videoları oynatmak istediğinizde telefonunuzun güç tasarrufu ayarını pasif duruma getirmeniz ve videoları bu şekilde sorunsuz bir biçimde izlemenizi öneririz. Özellikle Samsung A serisi ve diğer Android modellerde gözüken problemin çözümü bu şekildedir. Instagram veya diğer sosyal medya araçlarında yaşadığınız problemleri bize iletebilirsiniz.

instagram video yüklenme sorunu

 1. Örnek bir video yüklenmiyor sorunu. Yüklenmesini bekliyoruz ancak bir türlü başlamıyor.
 2. Güç tasarrufu ayarlarına giriyoruz.
 3. Güç tasarrufunu pasif hale getiriyoruz.
 4. Artık videolar yüklenecek ve video oynatma problemi ortadan kalkacaktır.

Instagram’dan çıkış yaptıktan sonra tekrar güç tasarrufunu aktif hale getirebilirsiniz.

Cevap yaz
Benzer konular
 1. Can dedi ki:

  Bende güç tasarrufu açık değil ama yine de sorun devam ediyor. (J7prime)

 2. Olcay dedi ki:

  Güç tasarrufu modu kapalı ama hala devam ediyor problem

 3. Cem altintas dedi ki:

  Lg g5 instagramda açılmıyor video güç modunu kapatıp açtım sildim yeniden yükledim olmuyor bir an önce acil yardim

 4. Linet dedi ki:

  Bende güç tasarrufu açık değil ama yine de sorun devam ediyor. Samsung a5 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir