Instagram’ın GIF özelliği kaldırıldı mı?

Instagram haber

En popüler sosyal medya araçlarından biri olan Instagram, geçtiğimiz Ocak ayında GIF özelliğini hikayelere eklemişti. Son günlerde uygulamayı güncelleyen kullanıcılar hikaye paylaşımında gif butonunun olmadığını gördü.

Instagram’da GIF neden çıkmıyor?

Instagram, kısa süre önce getirdiği bu özelliği iptal etti! Instagram gif özelliği neden kaldırıldı? Instagram’da gif neden çıkmıyor? Instagram gif ekleme butonu neden gözükmüyor? Instagram gif ekleme problemi ve bunun gibi gelen yoğun sorular üzerine merak edilenleri ele aldık. İşte tüm detaylarıyla Instagram’da gif özelliğinin kaldırılma nedeni.

Instagram gif özelliğini neden kaldırdı?

Instagram ve Snapchat kısa bir süre önce getirdikleri GIF özelliğini ırkçılık içeren GIF’ler bulunması nedeniyle geri çekti. Bir kullanıcının giflerin alındığı platform olan GIPHY’de GIF’lerden birinin ırkçılık içerdiğini fark etmesiyle büyük tepkiler oluştu. Olayın büyümesinin ardından GIF ekleme özelliği, hem Instagram’dan hem de Snapchat’ten kaldırıldı.

instagram gif

Instagram’da gif butonu artık gözükmüyor.

Gif özelliği tekrar aktif edilecek mi?

Snapchat tarafından yapılan açıklamaya göre uygulamada bulunan bütün GIF’lerin 13 yaş ve üstüne uygun GIF’ler olduğunu belirterek, bu durum hakkında üzgün olduğunu ve tekrar yaşanmayacağı kesinleşene kadar GIF desteğinin kaldırdıklarını söyledi.

Instagram’ın yaptığı açıklamada ise, bu tarz bir içeriğin Instagram’da asla eklenemeyeceğini, bu yüzden GIPHY tabanlı çalışan GİF desteğini sorun çözülene kadar kaldırdıklarını belirtti.

Cevap yaz
Benzer konular
  1. Fatih dedi ki:

    Kendi telefonumda sorun var diye bir saattir uğraşıyordum çıkması için. Kaldırıldığını şimdi öğrendim sağolun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir