Saç yıkarken dikkat edilmesi gerekenler

erkek saç bakımı

Bugün merak edilen konulardan birisi olarak dikkat çeken saç yıkarken dikkat edilmesi gerekenler hakkında sizlere bilgiler sunacak ve fikir sahibi olabilmeniz için doğru bilinen yanlışları paylaşacağız. Saç yıkarken bilinen çok fazla yanlış uygulama var. Bu uygulamalar yine sizlere ve saçlarınıza çok ciddi anlamda zarar veriyor demek mümkün.

Saç yıkarken yapılan yanlışlar, saç deriniz ve saçlarınız için yıpranma ve çok ciddi anlamda geri dönülemez bir süreç demek. Bu durumun önüne geçmek, doğru adımlar atarak ilerlemek ve her zaman için saç bakım uzmanlarının önerilerini dikkate almak çok çok önemlidir. Saç bakımı noktasında saç yıkama konusunda sizler için tespitlerimiz mevcut.Saç yıkama konusunda yanlış bilinenler

Saçlarınız, aşırı yıkamadan ve hatta sıcak sudan dahi zaman içerisinde tiksinebilir. Bu konu hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Eğer ki bilgi sahibi değilseniz sizler için bu anlamda çok çok önemli maddeleri inceleyecek ve fikir edineceğiz. Şimdi başlayalım.

saç dökülmesi

Her gün saç yıkanmaz

En büyük yanlışlardan ilkidir. Her gün saç yıkanması doğru değil. Bu durum saçlarınızı yıpratır ve daha fazla yağlanma sağlar. Saç bakım uzmanları, haftada 3 kere saç yıkamanın yeterli olduğu noktasında hemfikir durumdalar.

Bir avuç dolusu şampuan mı? Büyük hata!

Kullandığınız şampuan miktarı ve kullanım şekli önemlidir. Bir avuç dolusu şampuan kullanıyorsunuz. Büyük yanlış. Az miktarda doğal özler içeren şampuan ile saç diplerinize işleyecek kadar masaj yaparak kullanım bu anlamda en ideal seçenek.

Saç diplerinizi kazımayın, masaj yapın!

Tırnağınız uzun olabiliriz. Saç diplerinize ne olursa olsun kazır gibi muamele yapmayın. Parmak uçlarınız ile masaj yaparak saç derinizdeki pigmentlerin harekete geçmesini ve kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olun.

Sıcak su en büyük düşman

Sıcak su kullanmak büyük zarar verir. Saçlarınızın kurumasının en büyük nedenlerinden birisidir. Bu nedenle uzmanlar, sıcak su ile yıkansanız dahi her duştan çıkarken saçlarınızı 1 dakika boyunca soğuğa yakın bir su ısı seviyesi ile durulamanızı öneriyor.

Saç kremi, saç derisine uygulanmaz

Saç kremi her kadın kullanıyor. Ancak saç kremi, saç derisi için bir bakım ürünü değildir. Saç kremini sadece saçlarınızın uç noktalarına kadar uygulamalısınız. Saç derisine temas etmemesi önemlidir.

Saça uygun şampuan seçimi önemli

Saç tipinizi en iyi siz bilirsiniz. Saçınız için en uygun şampuanı bir kere seçin ve bunda ısrarcı olarak devam edin. Bu sayede herhangi bir sorun olmaksızın saçlarınız için alışkanlıkları devam ettirmiş olacaksınız.

Saç havlu ile kurulanmaz

Saç kurutmak için tek başına havlu kullanmak büyük zarar. Saçınız üstündeki ıslaklığı nazik şekilde evet havlu ile alın. Ancak kurutma işlemini bunun için geliştirilmiş olan makinelere bırakın.

Paylaş:
Cevap yaz

Misafir Editör

Siz de içerik yayınlamak için İletişim sayfasını kullanabilir veya yazılarınızı info@blogarti.com adresine göndere bilirsiniz.

Benzer konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir